Jak ošetřovat pleť při dlouhém letu ?

15.06.2022

Faktem je, že kabiny letadel mají extrémně nízkou vlhkost, což může způsobit extrémní suchost a dehydrataci pokožky. Nic není ztraceno a poradíme Vám,jak ošetřit pokožku během a po letu. 

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) vlhkost v kabině letadla klesne pod 20 %, zatímco typická vlhkost v domácnostech je více než 30 %. "Když je pokožka vystavena nízké okolní vlhkosti, dochází k její dehydrataci, což vede k suchému, matnému, napjatému pocitu a dokonce k svědění pokožky."

Suchý vzduch v letadle nebo i jiné klimatizované místnosti hledá vlhkost všude, kde ji najde, což znamená, že ji bude táhnout přímo z vaší pokožky. Máte-li suchou pokožku, díky tomu bude ještě sušší. Máte-li mastnou pleť, bude ještě mastnější, protože vaše pokožka bude produkovat ještě více mazu než normálně, aby kompenzovala dehydrataci - ztrátu vody. Jednoduše řečeno, letadla mohou způsobit zmatek pro VŠECHNY typy pleti. Opalovací krém nejen zamkne hydrataci z toneru a séra do vaší pokožky, ale ochrání ji i před škodlivými UV paprsky (okna letadla je neodfiltrují!). Pamatujte, že i když nejste na přímém slunci, stále jste vystaveni UV záření. Jak všichni víme, UV záření může vést k vráskám a jiným příznakům stárnutí pokožky, jakož ik poškození. Proto je důležité nosit na obličeji a krku minimálně SPF 30.

Nejvíce Vám pomohou mastnější krémy na obličej, které nanášejte během letu. Inspirovat se můžete oblíbenými krémy mezi palubní posádkou. Viz. obrázek


Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Letecká společnost Ryanair spustí novou linku Praha - Skiathos. Na tento oblíbený řecký ostrov bude linka létat od 2. června do 29. září a to 2x týdně. ¨

Zpáteční letenky do Larnaky ( Kypr ) za parádní cenu 1710 Kč. Na nejnižší cenu dosáhnou členové klubu WizzAir, ostatní si připlatí asi 220 Kč na jednom směru.

Zpátečka z Vídně na Kypr ( Paphos ) je v zimních měsících dostupná za parádní cenu 35€

Díky nádherným sjezdovkám, moderním vlekům a útulným lyžařským chatám je každý sjezd v údolí Grossarltal potěšením.