Užijte si Amsterdam naplno

23.04.2024

Amsterdam nabízí mnoho atraktivních míst a aktivit pro turisty. Zde je několik doporučení, co můžete navštívit:

  1. Rijksmuseum - Jedno z největších muzeí v Nizozemsku, které obsahuje bohaté sbírky uměleckých děl a historických artefaktů. Zvýraznit je třeba slavnou Rembrandtovu Noční hlídku.

  2. Anne Frank House - Památník a muzeum věnované životu Anne Frankové a její rodiny během druhé světové války. Procházka tímto historickým domem poskytuje dojemné a osvětové zážitky.

  3. Van Gogh Museum - Toto muzeum vystavuje největší sbírku Van Goghových děl na světě, včetně jeho slavných obrazů jako jsou Slunečnice a Starý mlyn.

  4. Vondelpark - Největší a nejoblíbenější park v Amsterdamu, který je ideálním místem pro odpočinek, pikniky, nebo jen pro procházky v přírodě.

  5. Jordaan - Tento okouzlující a historický okrsek je známý svými úzkými uličkami, nezávislými obchody a přátelskou atmosférou. Jordaan je také domovem mnoha galerií a malých muzeí.

  6. Amsterdamské kanály - Prohlídka města lodí po jeho kanálech poskytuje úplně jinou perspektivu a umožňuje vám vidět mnoho historických budov z vodní hladiny.

  7. Heineken Experience - Atraktivní prohlídka bývalého pivovaru Heineken, kde se dozvíte o historii této značky piva a můžete si vyzkoušet pivní ochutnávku.

  8. Albert Cuyp Market - Největší tržnice na volném vzduchu v Nizozemsku, kde můžete nakupovat čerstvé potraviny, květiny, oblečení a suvenýry.

  9. A'DAM Lookout - Vyhlídková věž s úchvatným výhledem na město, která nabízí také dobrodružné atrakce jako je obří houpačka nad střechami města.

  10. Red Light District - Tento slavný čtvrť je známý svou noční životní atmosférou a neobvyklými obchody, i když je třeba přistupovat k návštěvě s respektem a opatrností.

Amsterdam je město s bohatou historií a kulturou, a určitě nabízí dostatek aktivit a míst k prozkoumání.