10 důvodu proč navštívít Abu Dhabí

01.02.2024

Abu Dhabi, hlavní město Spojených arabských emirátů, je fascinujícím místem s bohatou kulturou, luxusními atrakcemi a moderní architekturou. Zde je deset důvodů, proč stojí za to navštívit Abu Dhabi:

  1. Sheikh Zayed Grand Mosque: Tato impozantní mešita patří k největším na světě a je pozoruhodná svou architekturou, mramorovými sloupy a luxusním designem.

  2. Louvre Abu Dhabi: Jedinečná pobočka slavného Louvru v Paříži. Tato umělecká galerie a muzeum představuje eklektickou sbírku uměleckých děl od různých kultur a období.

  3. Ferrari World Abu Dhabi: Pro milovníky adrenalinu je toto místo nebeské. Jedná se o největší krytý zábavní park na světě, kde můžete zažít různé atrakce spojené s automobilovým průmyslem a závoděním.

  4. Emirates Palace: Luxusní hotel a ikona architektury v Abu Dhabi. I když nejste hostem hotelu, můžete si prohlédnout jeho nádherné prostory, zahrady a pláže.

  5. Corniche: Nábřeží s nádherným výhledem na moře a moderní městskou krajinu. Je ideální pro procházky, jogging nebo pikniky s rodinou a přáteli.

  6. Yas Island: Další ostrov, který nabízí širokou škálu zábavních možností, včetně Yas Waterworld, Warner Bros. World Abu Dhabi a Yas Marina Circuit, kde se koná Formule 1.

  7. Qasr Al Watan: Oficiální prezidentský palác, který byl otevřen veřejnosti. Návštěvníci mohou obdivovat krásu architektury a dozvědět se více o historii a kultuře Spojených arabských emirátů.

  8. Saadiyat Island: Pláže na ostrově Saadiyat jsou známé svou bílou písčitou pláží a klidným prostředím. Můžete si také prohlédnout budoucí kulturní centrum s pobočkou Guggenheim Museum a dalšími kulturními institucemi.

  9. Heritage Village: Toto je autentická oblast, kde si návštěvníci mohou prohlédnout tradiční řemesla, předměty a získat vhled do tradičního života v Emirátech.

  10. Mall at World Trade Center: Moderní nákupní centrum s obchody špičkových značek, restauracemi a zábavními možnostmi. Je to skvělé místo pro nakupování a strávení času.

Abu Dhabi nabízí kombinaci moderního luxusu a bohaté historie, což činí z tohoto města jedinečné a zajímavé místo k návštěvě. Porovnejte ceny letenek a ušetřete až 35%

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového


Existuje mnoho důvodů, proč byste měli zvážit dovolenou na ostrově Rhodos. Tento řecký ostrov nabízí širokou škálu atrakcí a zážitků, které osloví různé typy cestovatelů. Zde je několik důvodů, proč stojí za to navštívit Rhodos:

Není neobvyklé, že lidé si chtějí užít dovolenou bez zprostředkování cestovní kanceláře. Zde je deset důvodů, proč byste měli zvážit individuální cestu na Thassos:

Abu Dhabi, hlavní město Spojených arabských emirátů, je fascinujícím místem s bohatou kulturou, luxusními atrakcemi a moderní architekturou. Zde je deset důvodů, proč stojí za to navštívit Abu Dhabi:

Před rokem jsme si mysleli, že vybrat ostrov na Maledivách nebude žádný problém. Vždyť všude na fotkách vypadají všechny až kýčovitě krásně. Tak kde může být problém? :)