Rhodos dovolená

10.02.2024


Existuje mnoho důvodů, proč byste měli zvážit dovolenou na ostrově Rhodos. Tento řecký ostrov nabízí širokou škálu atrakcí a zážitků, které osloví různé typy cestovatelů. Zde je několik důvodů, proč stojí za to navštívit Rhodos:

 1. Historie a kultura: Rhodos je bohatý na historii a kulturní dědictví. Můžete navštívit středověké město Rhodos s jeho impozantním hradem, který je zapsán na seznamu UNESCO, a prozkoumat historické památky jako Kolossální sochu Rhodos (Kolos Rhodu).

 2. Pláže: Rhodos nabízí nádherné pláže s jemným pískem a průzračným mořem. Nejznámější pláže zahrnují Faliraki, Lindos, Tsambika a Anthony Quinn Bay.

 3. Aktivity ve volné přírodě: Pro milovníky přírody a dobrodružství je na Rhodosu spousta možností. Můžete si vychutnat horské túry, vodní sporty jako potápění a šnorchlování, nebo si vyzkoušet windsurfing na vhodných plážích.

 4. Tradiční vesnice: Prozkoumejte malebné tradiční vesnice na Rhodosu, jako je Lindos s bílými domky a úzkými uličkami, kde se můžete seznámit s autentickou řeckou kulturou a gastronomií.

 5. Noční život: Rhodos má bohatou noční scénu s množstvím barů, klubů a restaurací, kde můžete trávit večery tancem a zábavou.

 6. Ostrov Symi: Z Rhodosu můžete podniknout výlet na blízký ostrov Symi, který je známý svými malebnými vesnicemi, úchvatnou architekturou a krásnými plážemi.

 7. Gastronomie: Rhodos nabízí bohatou kulinářskou scénu s množstvím restaurací nabízejících tradiční řecká jídla, jako jsou gyros, souvlaki, mousaka a čerstvé ryby a mořské plody.

 8. Živá atmosféra: Ostrov Rhodos má živou atmosféru po celý rok, ale zejména v letních měsících, kdy je plný cestovatelů, kteří přicházejí užít si slunce, moře a zábavu.

 9. Možnosti ubytování: Rhodos nabízí širokou škálu ubytování od luxusních resortů až po rodinné hotely a apartmány, které splňují různé potřeby a rozpočty cestovatelů.

 10. Snadná dostupnost: Rhodos má mezinárodní letiště a je dobře spojen trajekty s pevninskou Řeckem a dalšími řeckými ostrovy, což jej činí snadno dostupným cílem pro dovolenou.

Co vidět na ostrově Rhodos:


Navštívit ostrov Rhodos je skvělý zážitek plný historie, kultury, nádherných pláží a malebných vesniček. Zde je seznam míst, která byste měli při návštěvě Rhodu zvážit:

 1. Středověké město Rhodos: Prozkoumejte starobylé hradby a uličky středověkého města Rhodos, které jsou zapsané na seznamu UNESCO. Navštivte také Velký palác mistra řádu johanitů, který je v současnosti muzeem.

 2. Kolossální socha Rhodu (Kolos Rhodu): Ačkoli tato obří socha už dávno neexistuje, stojí za to navštívit místo, kde stávala, a představit si, jak impozantní musela být.

 3. Akropole v Lindosu: Navštivte starověkou Akropoli v městečku Lindos a užijte si úchvatný výhled na okolní krajinu a Egejské moře.

 4. Pláže: Rhodos nabízí některé z nejkrásnějších pláží v Řecku. Mezi oblíbené patří Faliraki, Lindos, Tsambika, Anthony Quinn Bay a mnoho dalších.

 5. Ostrov Symi: Podnikněte výlet na blízký ostrov Symi, který je známý svou malebnou atmosférou, malebnými vesničkami a úchvatnými plážemi.

 6. Vodopád v sedle Platanias: Udělejte si krásnou túru k vodopádu v sedle Platanias, kde se můžete osvěžit v proudu vody a užít si nádhernou přírodu.

 7. Filerimos Hill: Vystoupejte na kopec Filerimos, kde najdete zbytky antické akropole a středověkou kapli až po italské vojenské památky.

 8. Průzkum malebných vesnic: Procházejte se malebnými vesničkami jako Kritinia, Embonas nebo Archangelos a poznávejte tradiční řeckou atmosféru.

 9. Archeologický muzeum v Rhodosu: Prohlédněte si sbírku archeologických artefaktů a artefaktů z období starověkého Řecka v archeologickém muzeu v městě Rhodos.

 10. Noční život v Rhodosu: Užijte si živý noční život v Rhodosu s množstvím barů, klubů a restaurací, kde můžete tancovat a užívat si zábavu do pozdních hodin.

Tyto tipy vám pomohou plně využít vaši dovolenou na ostrově Rhodos a objevit krásy a zajímavosti této úžasné destinace.

Ubytování na ostrově Rhodos

Rhodos nabízí široký výběr hotelů různých kategorií, od luxusních resortů a boutique hotelů po středně velké hotely a levné ubytování. Hotely se obvykle nacházejí v blízkosti pláží nebo ve městech jako je Rhodos Town, Faliraki nebo Lindos.