Řešíte zrušený let? 

Potíže s Vaším letem? Finanční kompenzaci vyřídíme za Vás online. Zabere to pouhé 3 minuty

Zrušený let vyřešíme za Vás 

V případě, že má váš let zpoždění dvě nebo dokonce více hodin, letecká společnost je povinna poskytnout vám jídlo a nápoj, přístup k telefonním hovorům a emailům, v případě zpoždění ve večerních hodinách i ubytování a dopravu mezi letištěm a hotelem. Aerolinka by vás na všechny tyto věci, dostupné na letišti, měla zaopatřit poukazy. Zajděte za pracovníkem společnosti, se kterou letíte a požádejte jej o pomoc. Pokud se vám jí nedostane, uchovejte si všechny účtenky vašich výdajů a s reklamací se na aerolinku obraťte později. Pamatujte však na to, že letecké společnosti proplácejí pouze takové náklady, které jsou opodstatněné. Nečekejte, že vám vrátí peníze za alkohol, drahý tříchodový oběd nebo pobyt v luxusním hotelu.

Zpoždění, které trvá tři a více hodin

Samozřejmostí je právo na jídlo a nápoj, hovory a ubytování, které, jak jsme již vzpomínali výše, by vým měli být poskytnuty už při dvouhodinovém zpoždění. Právo na odškodnění máte i tehdy, pokud zpoždění letu spadá pod zodpovědnost letecké společnosti, v případě technické chyby nebo překročení kapacity letadla. Jiné je to například se zlým počasím. Tehdy kompenzaci neočekávejte. Výše vašeho odškodnění závisí od vzdálenosti letu a délky zpoždění, tedy vaší časové vzdálenosti od destinace.

Zpoždění pět a více hodin

Pokud je váš let opožděn o pět a více hodin, nemusíte na něj nastoupit. V tomto případě nezáleží na tom, o čí zodpovědnost se jedná.

Pokud byl váš let zrušen

Při zrušení letu alespoň sedm dní před plánovaným odletem máte nárok na buďto plnou finanční kompenzaci na všechny lety, které v rámci jedné rezervace (včetně cesty zpět) nebudete moct využít, nebo na náhradní let, který vás do cílové destinace dostane. Měla by vám být poskytnuta i pomoc s výdaji, pokud se vaše storno prodlouží na dvě a více hodin a na odškodnění, pokud vás nabídnutý náhradní let dopraví na místo příletu o dvě či více hodin později. Během čekání na náhradní let máte opět právo na občerstvení, přístup k e-mailům a telefonním hovorům, ubytování v případě nočního zpoždění a také na zabezpečení cesty mezi letištěm a hotelem. Tyto výdaje by vám letecká společnost měla pokrýt díky voucherům. Nebojte se kdykoliv obrátit na personální oddělení aerolinek.