Z Prahy nově na Skiathos

19.11.2022

Letecká společnost Ryanair spustí novou linku Praha - Skiathos. Na tento oblíbený řecký ostrov bude linka létat od 2. června do 29. září a to 2x týdně. ¨

Odlety z letiště Praha jsou naplánovány v úterky ve 14:35 a v pátky ve 12:05. Ze Skiathosu budou odlety vždy v úterý v 18:25 a v pátek v 15:55. Zveřejněný letový řád počítá s délkou letu 2 hodiny a 25 minut. 

Aktuáně lze letenky pořídít za velmi dobrou cenu kolem 3.000 Kč/ / zpáteční. Booking.com

Ostrov Skiathos bude třetí destinací v Řecku, do které bude Ryanair v příští letní sezóně létat z Prahy. Společnost počítá rovněž se sezónními linkami na Korfu a Rhodos, které operovala v uplynulých letních sezónách. Spojení na Skiathos bylo dosud dostupné z Prahy prostřednictvím sezónních letů Smartwings.

Skiathos je malý ostrov (zhruba 12 kilometrů a šest kilometrů široký), který leží na severovýchodě Egejského moře zhruba pět kilometrů od řecké pevniny. Mezi zahraničními turisty se stal ostrov populárním v posledních letech díky svým plážím. Pláž Koukounaries s bílým pískem je řazena mezi nejhezčí řecké pláže. K dispozici je odpovídající turistická vybavenost od nabídky ubytování přes kavárny, taverny a noční kluby.

Mezinárodní letiště ve Skiathosu bylo uvedeno do provozu v roce 1972 a disponuje 1628 metrů dlouhou dráhou. Mezi spottery a fanoušky letectví je známé především díky nízko přelétávajícím letadlům při přistání nad silnicí podél pobřeží. Kvůli nedostatků místa totiž dráha začíná jen několik desítek metrů od silnice. Letiště tak bývá považováno za evropskou obdobu letiště Letiště Princezny Juliany na karibském ostrově St. Maarten.

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Amsterdam nabízí mnoho atraktivních míst a aktivit pro turisty. Zde je několik doporučení, co můžete navštívit: