Velikonoce ve Španělsku

07.02.2022

Velikonoce ve Španělsku - vyměňte pomlázku za procesí

Dovolená je čas odpočinku a relaxu. Pokud vás ale lenošení na pláži u moře nebaví, zkuste si naplánovat dovolenou trochu jinak a klidně i o pár měsíců dříve. Co řeknete na strávení Velikonoc a velikonočních svátků ve Španělsku? Vyhnete se rušné dovolenkové sezóně a největší svátky v roce si užijte v klidu s neopakovatelnou atmosférou třeba i v apartmánech Varadero blízko Malagy. Užijete si tak blízkost moře, ale i velkolepé velikonoční oslavy ve Španělsku.

Poznejte velikonoční tradice ve Španělsku

Velikonoce se v každé zemi slaví trochu jinak. V našich končinách se nese ve znamení pomlázky a oblévání a jinde zase v hledání čokoládových vajíček. Pokud rádi poznáváte tradice jiných zemí, nechte se inspirovat a navštivte Španělsko.

Basa za sardinky

Velikonoční tradice se ve Španělsku od těch našich hodně liší. Zatímco u nás se peče beránek, tak ve Španělsku pohřbívají sardinku, která je v této zemi symbolem zimy.

Velkolepé procesí

Pro Španělsko jsou typickým velikonočním zvykem procesí. Být jejich účastníkem je pro každého velká čest. Účastníci procesí jsou oblečeni v hábitech s kuželovou čepicí, na které mají jen otvor na oči a v rukou drží svíce. Tento zvyk má kořeny v dobách inkvizice - osoby oblečené v hábitech představují potrestané hříšníky, kteří jako znak pokání nosili v minulosti toto oblečení.

Součástí tohoto doprovodu je také velký bohatě ozdobený oltář se sochami Panny Marie, Ježíše Krista nebo Umučení Krista. Pokud se vám podaří vidět tuto procesí ve večerních hodinách, když se setmí. Tajemná a mírně děsivá atmosféra, kterou průvod kajícníků se svíčkami v rukou vyvolává ve vás zanechá nezapomenutelný dojem.

Výhodou, strávit Velikonoce ve Španělsku je nejen zážitek, který ve vás zanechá hluboký dojem, ale také fakt, že mimo dovolenkovou sezónu si zde užijete více klidné a příjemné atmosféry. I když tyto svátky jsou rušné iv této zemi můžete si tuto výjimečnou atmosféru vychutnat s domácími.

Letenky do Španělska na oslavy Velikonoc si zajistěte včas. Nabídka letenek za výhodnou cenu zde