Split - pobyt a letenka z Prahy za 6.190 Kč

16.05.2023

Přátelé, užijte si týdenní pobyt ve Splitu v zářijových termínech za parádní cenu: 

Letenka - Praha - Split  - Praha za 3521 Kč ( 4.9.-11.9.2023 ) 

A ubytko doporučujeme například: 

Valenti Rooms **** za 13381 Kč / 2 osoby  jen 900 metrů od pláže 

Dalmatia Sun **** za 14.137 Kč/ 2 osoby


Split je krásné chorvatské město nacházející se na pobřeží Jaderského moře. Je oblíbenou turistickou destinací díky svému historickému centru, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, a také díky svým plážím a přírodním krásám v okolí.

Během dovolené v Splitu můžete prozkoumat historické centrum, které se nachází v Diokleciánově paláci. Tento starověký palác byl postavený ve 4. století a dnes slouží jako domov mnoha restaurací, obchodů a kaváren. Můžete se procházet úzkými uličkami, obdivovat historickou architekturu a navštívit Diokleciánovu katedrálu, která je jednou z nejstarších křesťanských katedrál na světě.

Pokud máte rádi slunce a pláže, Split nabízí několik možností. Nejbližší pláž k historickému centru je Bačvice, která je známá svým pískem a je vybavena vším potřebným pro relaxaci a zábavu na pláži. Další oblíbené pláže v okolí jsou Žnjan, Kaštelet a Bene.

Pokud máte rádi dobrodružství a přírodu, můžete se vydat na výlet do národního parku Krka, který se nachází asi 1,5 hodiny jízdy od Splitu. Zde můžete obdivovat vodopády, procházet se po stezkách a koupání v přírodních bazénech. Další možností je výlet na ostrov Hvar, který je známý svou krásnou přírodou, historickými památkami a živým nočním životem.

Split je také skvělým místem pro milovníky dobrého jídla. Můžete ochutnat tradiční chorvatské speciality, jako je černomořská dýňová polévka, pečený jehněčí, mořské plody a mnoho dalších. Nezapomeňte si vychutnat také místní víno a olivový olej, které jsou typické pro tuto oblast.

Celkově vzato, Split je skvělým místem pro dovolenou, které nabízí kombinaci bohaté historie, krásných pláží a přírodního prostředí. Je to místo, kde si můžete užít jak relaxační pobyt na pláži, tak i objevování zajímavých mist

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Skvělou cenu letenek na Ibizu si užijte také na letní termíny. Skvělé ceny letenek najdete z Vídně a Norimberku za cenu kolem 1 980 Kč.