sk-Přijezdový semafor se mění. Zelená pro všechny

18.02.2022

Od 15.2.2022 se mění pravidla pro příjezdový "semafor". Hlavní novinkou je konec rozlišování zemí podle barev. Destinace budou rozlišovány pouze podle příjezdu z EU a NON-EU

Běžní teda individuání cestující nemusí při příjezdu a příletu dokádat dokumenty o očkování nebo prodělání nemoci Covid-19. Nově se nevyplňuje ani příjezdový formulář.

Následující rozdělení se týká cestujících hromadné dopravy.

Cestující s očkování nebo proděláním nemoci Covid

Očkovaní cestující (270 dní od poslední dávky nebo s posilující dávkou) a cestující, kteří nemoc prodělali (v posledních 180 dnech) cestující zpět do ČR odkudkoliv (EU i non-EU) jen s příjezdovým formulářem.

Cestující bez očkování nebo prodělání nemoci

Ze zemí EU - musí cestující předložit AG test (24h) nebo PCR test (72h) před cestou do ČR. Rovněž musí vyplnit příjezdový formulář.
Ze zemí mimo EU - musí cestující předložit AG test (24h) nebo PCR test (72h) před cestou do ČR. V 5.-7. dni se pak musí podrobit PCR testu. Rovněž musí vyplnit příjezdový formulář.

Děti

Z výše uvedených povinností jsou vyjmuty děti do 11 let (včetně). Po 12. narozeninách se vztahují na dítě stejné podmínky jako na dospělého.

Krátkodobé cesty

Z podmínek jsou také vyjmuty cesty do zahraničí trvající maximálně 12h, v případě sousedních zemí 24h.

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Spiatočné letenky z Bratislavy alebo Viedne do Alghera na Sardínii zaobstaráme v ponuke Ryanair za 10 €, teda asi 255 Kč. Letenky sú dostupné na prvý týždeň v apríli. V cene najlacnejšieho tarifu máme u Ryanair príručnú batožinu s rozmermi 40x25x20 cm.