Přijezdový semafor se mění. Zelená pro všechny

15.02.2022

Od 15.2.2022 se mění pravidla pro příjezdový "semafor". Hlavní novinkou je konec rozlišování zemí podle barev. Destinace budou rozlišovány pouze podle příjezdu z EU a NON-EU

Běžní teda individuání cestující nemusí při příjezdu a příletu dokádat dokumenty o očkování nebo prodělání nemoci Covid-19. Nově se nevyplňuje ani příjezdový formulář.

Následující rozdělení se týká cestujících hromadné dopravy.

Cestující s očkování nebo proděláním nemoci Covid

Očkovaní cestující (270 dní od poslední dávky nebo s posilující dávkou) a cestující, kteří nemoc prodělali (v posledních 180 dnech) cestující zpět do ČR odkudkoliv (EU i non-EU) jen s příjezdovým formulářem.

Cestující bez očkování nebo prodělání nemoci

Ze zemí EU - musí cestující předložit AG test (24h) nebo PCR test (72h) před cestou do ČR. Rovněž musí vyplnit příjezdový formulář.
Ze zemí mimo EU - musí cestující předložit AG test (24h) nebo PCR test (72h) před cestou do ČR. V 5.-7. dni se pak musí podrobit PCR testu. Rovněž musí vyplnit příjezdový formulář.

Děti

Z výše uvedených povinností jsou vyjmuty děti do 11 let (včetně). Po 12. narozeninách se vztahují na dítě stejné podmínky jako na dospělého.

Krátkodobé cesty

Z podmínek jsou také vyjmuty cesty do zahraničí trvající maximálně 12h, v případě sousedních zemí 24h.

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Skvělou cenu letenek na Ibizu si užijte také na letní termíny. Skvělé ceny letenek najdete z Vídně a Norimberku za cenu kolem 1 980 Kč.

Letenky do EXOTIKY od 15 990 Kč platí už jen dnes. Narozeninová akce tchajwanských aerolinek China Airlines míří do finále! Chyť Filipíny, Vietnam, Thajsko, Austrálii a další z Vídně o 15 % levněji.

Letecká společnost Ryanair spustí novou linku Praha - Skiathos. Na tento oblíbený řecký ostrov bude linka létat od 2. června do 29. září a to 2x týdně. ¨