Přijezdový semafor se mění. Zelená pro všechny

15.02.2022

Od 15.2.2022 se mění pravidla pro příjezdový "semafor". Hlavní novinkou je konec rozlišování zemí podle barev. Destinace budou rozlišovány pouze podle příjezdu z EU a NON-EU

Běžní teda individuání cestující nemusí při příjezdu a příletu dokádat dokumenty o očkování nebo prodělání nemoci Covid-19. Nově se nevyplňuje ani příjezdový formulář.

Následující rozdělení se týká cestujících hromadné dopravy.

Cestující s očkování nebo proděláním nemoci Covid

Očkovaní cestující (270 dní od poslední dávky nebo s posilující dávkou) a cestující, kteří nemoc prodělali (v posledních 180 dnech) cestující zpět do ČR odkudkoliv (EU i non-EU) jen s příjezdovým formulářem.

Cestující bez očkování nebo prodělání nemoci

Ze zemí EU - musí cestující předložit AG test (24h) nebo PCR test (72h) před cestou do ČR. Rovněž musí vyplnit příjezdový formulář.
Ze zemí mimo EU - musí cestující předložit AG test (24h) nebo PCR test (72h) před cestou do ČR. V 5.-7. dni se pak musí podrobit PCR testu. Rovněž musí vyplnit příjezdový formulář.

Děti

Z výše uvedených povinností jsou vyjmuty děti do 11 let (včetně). Po 12. narozeninách se vztahují na dítě stejné podmínky jako na dospělého.

Krátkodobé cesty

Z podmínek jsou také vyjmuty cesty do zahraničí trvající maximálně 12h, v případě sousedních zemí 24h.

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Díky nádherným sjezdovkám, moderním vlekům a útulným lyžařským chatám je každý sjezd v údolí Grossarltal potěšením.

Skvělá kombinace ledovce, hor a jezera činí z regionu Zell am See-Kaprun jednu z nejvyhledávanějších prázdninových destinací v Alpách. Kaprun si tak můžete užít nejen v ziknách měsících, kdy přijíždí tisíce Čechů za kvalitním lyžování,ale tak=e v lětě, kdy Vás čeká nádherná příroda a mnoho možností strávit v Kaprunu aktivní dovolenou. Mezi 3 203...

Zpáteční letenka z Vídně do Malagy za skvělou cenu 897 Kč. Letenky pořídíme na kratší i delší termíny v průběhu října a to třeba i na prodloužený víkend.

Letenky z Prahy se Singapur Airlines za skvělou cenu 15.990 Kč. Letenky s přestupem v Mnichově a Singapuru pořídíme především na termíny na jaro 2023. V ceně je zavazadlo a hmotnosti 25 kg