Ostrov Roatán a Villa Roa

24.03.2022

Roatán je ostrov v Karibiku, nacházející se asi 65 kilometrů od severního pobřeží Hondurasu. Snad jeden z poslednách rájů, kde si nemusíte hládat ručník na lehátku a skutečně si užijete rajskou exotickou dovolenou. 

Na jižním pobřeží v centrální části ostrovu, v části zvané Jonesville Point, vznikl v roce 2008 projekt Česká vesnice o rozloze 2,7 ha. Tvoří ho 50 staveb rodinných domů a rekreačních bungalovů, sloužící k pronájmu na krátkodobý pobyt. Vesnice disponuje vlastním molem, hospodou, parkovištěm, vrátnicí a masérnou s ošetřovnou. Organizaci vede volený výbor a správce. Češi jsou tak vedle Američanů a Kanaďanů další poměrně silnou skupinou zahraničních investorů na ostrově Roatán. 

Na ostrově najdete mnoho ubytování rozdílné kvality a služeb. My doporučujeme ubytování ve Ville Roa. Ubytovat se můžete ve stylových pokojích s vlastní nebo společnou koupelnou. Pokoje mají kuchyňku a terasu. Samozřejmostí je wifi. Je to prostě dokonalé místo pro Vaši relaxaci a exotickou dovolenou. Za náš je to top v poměru cena/služby/ubytování. 

Radek