Dubai otevírá Muzeum budoucnosti

22.02.2022

Dubajské Muzeum budoucnosti (Museum of the Future) otevírá své brány světu v přítomnosti šejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma. Muzeum se stavělo celých 9 let a dle vládních představitelů se jedná o nejkrásnější budovu na světě. 

Budova měří úctyhodných 77 metrů a očekávat zde můžete výstavy nových prijektů budoucnosti a představy tvůrců o tom co náš v blízké i vzdálené budoucnosti čeká. 

Stavba bez sloupů s rozlohou 30 000 metrů čtverečních rovněž představuje nové globální intelektuální centrum. Je to "živá laboratoř" navržená tak, aby podporovala inovaci a podnítila novou éru vědeckých objevů v tomto regionu i mimo něj.

Exteriér muzea tvoří zahrada se 100 druhy rostlin, které odráží dědictví a biodiverzitu Spojených arabských emirátů. Fasáda muzea rovněž "mluví arabsky". Je totiž plátnem pro poezii šejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma ztvárněnou kaligrafií Mattara bin Laheja. Ze tří citátů, které obklopují fasádu, jeden v překladu znamená: "Budoucnost patří těm, kteří si ji dokážou představit, navrhnout a zrealizovat. Není to něco, na co čekáte, ale spíše vytváříte." Vstupenka začíná s cenou od 850 Kč / dospělá osoba